Länk till Vklass

Kontakta oss

Rektor Hanna Olsson

021-39 18 01

hanna.olsson@vasteras.se


Jordglob och pennor i ett fönster

Våra avdelningar

Igelkotten 1-2år
021-397760 Mobil: 076 -5691233
igelkotten@vasteras.se

Grodan 1-2 år
021-397758 Mobil: 076-5691231
grodan@vasteras.se

Ekorren 1-2år
021-397766 Mobil: 076-5691076
ekorren@vasteras.se

Haren 3-4 år
021-397759 Mobil: 076-5691232
haren@vasteras.se

Rådjuret 3-4 år
021-397767 Mobil: 076-5691077
radjuret@vasteras.se

Ugglan 3-4 år
021-397764 Mobil: 076 -5691237
ugglan@vasteras.se

Räven 3-4 år
021-397765 Mobil: 076 -5691238
raven@vasteras.se

Björnen 5 år
021-397762 Mobil:076-5691235
bjornen@vasteras.se

Älgen 5 år
021-397761 Mobil:076-5691234
algen@vasteras.se

Våra öppettider

Förskolans öppettider är normalt sett 6.30-17.30.

Vid specifika behov kan öppettiderna utökas till 6.00-19.30.

Postadress

Västerås stad
Rönnby förskola
721 87 Västerås

Specifika kontakter