Länk till Vklass

Kontakta oss

Vet du inte vem du ska kontakta?

Expeditionen: Carina Delerud
Öppettider: Onsdagar klockan 12.00-16.00, Torsdagar klockan 08.00-16.00, Fredagar klockan 08.00-16.00
e-post carina.delerud@vasteras.se, Telefon 021-396250

Postadress: Bjurhovdaskolan, Västerås stad, 721 87 Västerås


Du som har barn på vår skola når all personal i Vklass.

Specifika kontakter

Biträdande rektor

Sara Pernolf

Använd e-postadressen:

sara.pernolf@vasteras.se

Specialpedagog

Helena Nordin

helena2.nordin@vasteras.se

Specialpedagog

Gunilla Persson

021-396267

gunilla.persson@vasteras.se

Skolsköterska

Kerstin Larsson

021-396252

kerstin2.larsson@vasteras.se

Skolkurator

Stefan Magnusson

021-394461

stefan.magnusson@vasteras.se