Länk till Vklass

Kontakta oss

Vet du inte vem du ska kontakta?

Ring eller mejla expeditionen!

Telefon: 021 - 39 07 07, 39 07 08. E-post: carlforsska@vasteras.se
Öppettider: mån-fre kl. 08:00-16:00

Postadress: Västerås stad, Carlforsska gymnasiet, 721 87 Västerås


Carlforsska introduktionsprograms webb

Carlforsskas ekonomi- och handelsskolas webb (CEH)

Specifika kontakter

Biträdande rektor

Johanna Werme Bladh

Ansvarar för Estetiska samt Samhällsvetenskapliga programmet

021 - 39 07 87

johanna.werme.bladh@vasteras.se

Studievägledare

Christer Sjöberg

021-39 80 36

christer.sjoberg@vasteras.se

Rektor

Johanna Kamph

Ansvarar för: IB, VO, ESV och HVO

021 - 39 07 02

johanna.kamph@vasteras.se

Coordinator IB Diploma Programme

Tony Nicolas

021-39 07 65

tony.nicolas@vasteras.se

Kurator

Elisabeth Sihlen

ES och SA

021-399077

elisabeth.sihlen@vasteras.se

Kurator

Andreas Widelund

VO och IB

0738 678072

andreas.widelund@vasteras.se

Skolsköterska

Erika Zetterblom

0765 692323

erika.zetterblom@vasteras.se