Länk till mer information om IST Home

Kontakta oss

Telefonnummer och e-post till våra expeditioner

Öppettider: mån-fre kl. 08:00-16:00
E-post: carlforsska@vasteras.se

Telefon: 021-39 07 07 (Språkintroduktion, Individuellt alternativ samt Vård- och omsorg)

Telefon: 021-39 07 08 (Estetiska, Samhällsvetenskap, IB,
Anpassade gymnasieskolans program: Estetiska verksamheter och Hälsa, vård- och omsorg)

Telefon: 021-39 07 09 (Ekonomi, Försäljning- och service,
samt Anpassade gymnasieskolans program: Administration, handel- och varuhantering)

Vill du skicka brev eller post till oss?
Skicka till: Västerås stad, Carlforsska gymnasiet, 721 87 Västerås

Specifika kontakter

Rektor

Johanna Kamph

Huvudansvarig Carlforsska gymnasiet

021-39 07 02

johanna.kamph@vasteras.se

Biträdande rektor

Johanna Werme Bladh

Estetiska programmet, Programmet för estetiska verksamheter, Programmet för hälsa, vård- och omsorg

021-39 07 87

johanna.werme.bladh@vasteras.se

Biträdande rektor

Kristoffer Höglander

Ekonomiprogrammet, Ekonomi spets, Försäljnings- och serviceprogrammet, Programmet för administration, handel- och varuhantering

021-39 07 01

kristoffer.hoglander@vasteras.se

Biträdande rektor

Fredrik Andersson

Vård- och omsorgsprogrammet, Samhällsvetenskapliga programmet

021-39 07 04

fredrik.andersson@vasteras.se

Biträdande rektor

Irén Almås

Språkintroduktion, Individuellt alternativ, Fenix, Wegas

021-39 07 03

iren.almas@vasteras.se

Specialpedagog

Ann-Christin Olsson

Ekonomi, Försäljning- och Service samt anpassad gymnasieskola Administration, handel- och varuhantering

021-39 07 52

ann-christin.olsson@vasteras.se

Studie- och yrkesvägledare

Christer Sjöberg

Estetiska, Samhällsvetenskapliga, IB

021-39 80 36

christer.sjoberg@vasteras.se

Studie- och yrkesvägledare

Camilla Olsson

Språkintroduktion, Individuellt alternativ, Fenix

021-39 25 85

camilla2.olsson@vasteras.se

Studie- och yrkesvägledare

Alexandra Bölenius Andreasson

Ekonomi, Försäljning- och service

021-39 07 41

alexandra.bolenius.andreasson@vasteras.se

Kurator

Andreas Widelund

Estetiska programmet, Samhällsvetenskapliga programmet och IB

073-867 80 72

andreas.widelund@vasteras.se

Kurator

Anna Karlsson

Språkintroduktion, Individuellt alternativ, Vård- och omsorgsprogrammet

021-39 90 82

anna.karlsson@vasteras.se

Kurator

Otavia Yousef Hanna

Ekonomi, Försäljning- och Service, Administration, handel- och varuhantering

021-39 07 28

otavia.yousef.hanna@vasteras.se

Skolsköterska

Sandra Lindeman

Ekonomi, Försäljning- och Service, Administration handel- och varuhantering

021-39 90 73

sandra.lindeman@vasteras.se

Skolsköterska

Erika Zetterblom

076-569 23 23

erika.zetterblom@vasteras.se

Skolsköterska

Gunilla Hemlin

Språkintroduktion, Individuellt alternativ, Vård- och omsorgsprogrammet

021-39 90 76

gunilla.hemlin@vasteras.se

Coordinator IB Diploma Programme

Tony Nicolas

021-39 07 65

tony.nicolas@vasteras.se

Kontaktperson Individuellt alternativ Fenix

Susanne Watkinson

021-39 07 95

susanne.watkinson@vasteras.se

Kontaktperson Individuellt alternativ Wegas

Maria Lööf

021-39 07 84

maria.loof@vasteras.se

Kontaktperson Individuellt alternativ, Vasagatan 65

Anna Wiik

021-39 07 88

anna.wiik@vasteras.se