Länk till Vklass

Kontakta oss

Telefonnummer och e-post till våra expeditioner

Öppettider: mån-fre kl. 08:00-16:00
E-post: carlforsska@vasteras.se

Telefon: 021-39 07 07 (Språkintroduktion, Individuellt alternativ samt Vård- och omsorg)

Telefon: 021-39 07 08 (Estetiska, Samhällsvetenskap, IB,
samt gymnasiesärskolans Estetiska verksamheter och Hälsa, vård- och omsorg)

Telefon: 021-39 07 09 (Ekonomi, Försäljning- och service,
samt gymnasiesärskolans Administration, handel- och varuhantering)

Vill du skicka brev eller post till oss?
Skicka till: Västerås stad, Carlforsska gymnasiet, 721 87 Västerås

Specifika kontakter

Rektor

Johanna Kamph

Huvudansvarig Carlforsska gymnasiet

021 - 39 07 02

johanna.kamph@vasteras.se

Biträdande rektor

Christer Blomberg

Ekonomi, Försäljning- och Service samt gymnasiesärskolans Administration, handel- och varuhantering

021-39 07 04

christer.blomberg@vasteras.se

Biträdande rektor

Johanna Werme Bladh

Estetiska programmet

021 - 39 07 87

johanna.werme.bladh@vasteras.se

Biträdande rektor

Kristoffer Höglander

Samhällsvetenskapliga programmet

021 - 39 07 01

kristoffer.hoglander@vasteras.se

Biträdande rektor

Irén Almås

Vård- och omsorg, Språkintroduktion, Individuellt alternativ

021-39 07 03

iren.almas@vasteras.se

Studie- och yrkesvägledare

Christer Sjöberg

Estetiska, Samhällsvetenskapliga, IB

021-39 80 36

christer.sjoberg@vasteras.se

Studie- och yrkesvägledare

Camilla Olsson

Språkintroduktion, Individuellt alternativ, Fenix

021-39 25 85

camilla2.olsson@vasteras.se

Studie- och yrkesvägledare

Sara Forsberg

Ekonomi, Försäljning- och service

021-39 07 41

sara.forsberg@vasteras.se

Studie- och yrkesvägledare

Monica Lindell

Vård- och omsorg, Wegas

021-39 07 23

monica.lindell@vasteras.se

Kurator

Anna Karlsson

Språkintroduktion, Individuellt alternativ

021- 39 90 82

anna.karlsson@vasteras.se

Kurator

Mariana Johnsson

Ekonomi, Försäljning- och Service, Administration, handel- och varuhantering

021-39 07 28

mariana.johnsson@vasteras.se

Kurator

Eva Fredman

Ekonomi, Försäljning- och Service, Administration, handel- och varuhantering

021-39 42 48

eva.kristin.fredman@vasteras.se

Kurator

Andreas Widelund

0738 678072

andreas.widelund@vasteras.se

Skolsköterska

Sandra Lindeman

Ekonomi, Försäljning- och Service, Administration handel- och varuhantering

021-39 90 73

sandra.lindeman@vasteras.se

Skolsköterska

Erika Zetterblom

0765 692323

erika.zetterblom@vasteras.se

Skolsköterska

Gunilla Hemlin

Språkintroduktion, Individuellt alternativ

021 - 39 90 76

gunilla.hemlin@vasteras.se

Coordinator IB Diploma Programme

Tony Nicolas

021-39 07 65

tony.nicolas@vasteras.se

Kontaktperson Språkintroduktion

Susanne Apel

021-39 07 31

susanne.apel@vasteras.se

Kontaktperson Individuellt alternativ Wegas

Maria Rutqvist

021-39 07 05

maria.rutqvist@vasteras.se

Kontaktperson Individuellt alternativ Fenix

Susanne Watkinson

021-39 07 95

susanne.watkinson@vasteras.se

Kontaktperson Individuellt alternativ

Tommy Öström

021 - 39 80 49

tommy.ostrom@vasteras.se