Länk till Vklass
Bild på en tjej vid ett skåp med text Hitta oss digitalt

CEH Digitalt Öppet Hus

20 januari på Teams 17.30 - 20.00

Varmt välkommen till en digital informationsträff för Carlforsskas Ekonomi- & Handelsskola. Vi håller den på Microsoft Teams onsdagen den 20 januari. Ansluter gör du via vår portal här på hemsidan. Klicka på "Visa mer +" för att hitta länken eller välj "Öppet hus" i huvudmenyn.

CEH kommer genomföra en digital informationsträff. Datumet är 20 jan (17.30-20.00) och du ansluter via Microsoft Teams i en webbläsare (Chrome eller Firefox), eller genom att tanka hem appen.

 

Vi kommer inleda med en introduktion av Rektor och elever på skolan och därefter övergå till mer detaljerad information om de olika programmen. På vår Öppet Hus-portal har vi även samlat flera filmer om skolan och lokalerna som du kan kika på vid tillfälle.


För att komma till portalen där du kan delta i mötet: >>>Klicka här<<<