Länk till Vklass

Prova-på-aktivitet

22 april, 8.30-10.30

22 april håller vi en Prova-på-aktivitet på skolan för dig som är intresserad av ekonomi eller spetsen. Du träffar då lärare, samt elever i årkurs 2 och 3. Du behöver anmäla dig till vår studie- och yrkesvägledare om du vill delta, senast 2022-04-15. Anmälan görs genom kontakt med vår studie- och yrkesvägledare Sara Forsberg via mail sara.forsberg@vasteras.se. Vi kommer att lägga ut mer information om aktiviteten här på hemsidan inom kort.

Klicka på "visa mer +" för mer information.Det finns även möjlighet att besöka skolan på Öppet hus, onsdag 27 april, som dennea gången hålls på plats istället för via Teams. Detaljerna om det läggs också ut här på hemsidan så snart den slutliga planeringen är klar.

Information kommer även att skickas ut till studie- och yrkesvägledare på grundskolan.

Om det är något annat ni funderar över så går det också bra att kontakta vår studie- och yrkesvägledare direkt: sara.forsberg@vasteras.se.

Varmt välkomna till CEH!