Länk till Vklass

Studentavslutning på CEH

Studenten 9 juni och Avslutning ÅK 1&2 8 juni

Vi är mycket glada att kunna bjuda in elever och anhöriga till ett glädjefyllt och högtidligt studentfirande på CEH. I år har vi Avslutningen för 1:or och 2:or den 8 juni och därefter Studentutspringet den 9 juni. Klicka på nyheten för mer info!

På studentdagen firar vi med lättare förtäring samt övriga avslutningsceremonier. En kopia på betyget delas ut i klassrummet och betygsoriginalet skickas hem med post. Tänk på att det ska tas om hand och förvaras säkert. Du kan inte få nytt original från skolan.

09.00 Studenter samlas tillsammans med mentorer i klassrum

10.45 Samling för Studenter i rörelserummet på Lidmanska

11.30-11.45 Utspring enl. schema genom dörrarna mot Vasagatan. Klasserna springer ut med 5 minuter mellan varje klass. Anhöriga väntar ute på stora gräsmattan framför skolan.

12:00 Studentcortege start från Gurksaltargatan

Tider för utspringet:

Klass

Utspring

EK19A

Tider släpps 8/6

EK19B

Tider släpps 8/6

EK19S

Tider släpps 8/6

HA19 + AHV

Tider släpps 8/6

Vi ser fram emot en fin dag tillsammans!