Länk till Vklass

Kontakta oss

Välkommen att höra av dig!

Ring expeditionen: 021- 39 80 22

eller mejla: hahrska@vasteras.se

Postadress: Västerås stad, Hahrska gymnasiet, 721 87 Västerås

Specifika kontakter

Rektor

Claudia Kraft

Ansvarar för: Bygg- och anläggning, Hantverk, VVS- och fastighet

021-39 44 56

claudia.kraft@vasteras.se

Biträdande rektor

Sara Snees

Ansvarar för: Industritekniska, El- och energi

021-39 91 22

sara.snees@vasteras.se

Skoladministratör

Hanna Rosenqvist

021-39 80 22

hanna.rosenqvist@vasteras.se

Skolsköterska

Sofia Ahrborn Rynler

021-39 91 11

sofia2.ahrborn.rynler@vasteras.se

Studie- och yrkesvägledare

Anna Kedevik

021-39 99 43

anna.kedevik@vasteras.se

Specialpedagog

Charlotte Lag

021-39 93 21

charlotte.lag@vasteras.se

Kurator

Caroline Hallstensson

021-39 91 09

caroline.hallstensson@vasteras.se

Kurator

Karin Setterberg

021-39 98 74

karin.setterberg@vasteras.se

Elevstödsamordnare

Nadia Akkawi-Gustafsson

021-39 91 02

nadia.helena.akkawi.gustafsson@vasteras.se

  • Du är här:
  • Hahrska /
  • Kontakt /
  • Kontakta oss