Länk till Vklass

Kontakta oss

Rudbeckianska

Vet du inte vem du ska kontakta?

Ring Expeditionen: 021 - 39 94 00
Öppettider: mån-fre kl. 08:00 - 16:00
rudbeckianska@vasteras.se

Postadress: Västerås stad, Rudbeckianska gymnasiet, 721 87 Västerås

Specifika kontakter

Rektor

Magnus Klingberg

Gymnasierektor

021-39 94 02

magnus.klingberg@vasteras.se

Biträdande rektor

Maria Stolt

Samhällsvetenskapsprogrammet

maria.stolt@vasteras.se

Biträdande rektor

Åsa Kihlström Hägg

Barn- och fritid, Yrkesintroduktion Barn- och fritid, Humanistiska, Wegas, Språkintroduktion

asa.kihlstrom.hagg@vasteras.se

Biträdande rektor

David Johansson

Naturvetenskapsprogrammet

david2.johansson@vasteras.se

Helena Holmstedt

Administrativ chef

021-39 94 01

helena.holmstedt@vasteras.se

Studie- och yrkesvägledare

Monika Albrektsson

Naturvetenskapsprogrammet, Wegas

monika.albrektsson@vasteras.se

Studie- och yrkesvägledare

Ida Hübner

Barn- och fritid, Yrkesintroduktion Barn- och fritid, Humanistiska, Språkintroduktion

ida.hubner@vasteras.se

Studie- och yrkesvägledare

Eva Henriksson

Samhällsvetenskapsprogrammet

eva.henriksson@vasteras.se