Länk till Vklass

Kontakta oss

Rudbeckianska

Vet du inte vem du ska kontakta?

Ring Expeditionen: 021 - 39 94 00
Öppettider: mån-fre kl. 08:00 - 16:00
rudbeckianska@vasteras.se

Postadress: Västerås stad, Rudbeckianska gymnasiet, 721 87 Västerås

Specifika kontakter

Rektor

Magnus Klingberg

Gymnasierektor

021 - 39 94 02

magnus.klingberg@vasteras.se

Biträdande rektor

David Johansson

Naturvetenskapsprogrammet

021 - 39 94 05

david2.johansson@vasteras.se

Biträdande rektor

Åsa Kihlström Hägg

Barn- och fritid, Yrkesintroduktion Barn- och fritid, Humanistiska, Wegas, Språkintroduktion

021 - 39 94 04

asa.kihlstrom.hagg@vasteras.se

Biträdande rektor

Ronnie Hising

Samhällsvetenskapsprogrammet

021 - 39 94 03

ronnie.hising@vasteras.se

Helena Holmstedt

Administrativ chef

021 - 39 94 01

helena.holmstedt@vasteras.se

Studie- och yrkesvägledare

Monika Albrektsson

Naturvetenskapsprogrammet, Wegas

021 - 39 94 12

monika.albrektsson@vasteras.se

Studie- och yrkesvägledare

Ida Hübner

Barn- och fritid, Yrkesintroduktion Barn- och fritid, Humanistiska, Språkintroduktion

021 - 39 94 31

ida.hubner@vasteras.se

Studie- och yrkesvägledare

Eva Henriksson

Samhällsvetenskapsprogrammet

021 - 39 94 11

eva.henriksson@vasteras.se

Skolsköterska

Anneli Elvrot Sors

Samhällskunskapsprogrammet

021 - 39 94 30

anneli.elvrot.sors@vasteras.se

Skolsköterska

Karin Sundström

Barn- och fritid, Humanistiska, Språkintroduktion, Wegas

021 - 39 94 15

karin.sundstrom@vasteras.se

Skolsköterska

Ingrid Landström

Naturvetenskapsprogrammet

021 - 39 90 73

ingrid.landstrom@vasteras.se

Skolkurator

Monika Öhling

Samhällskunskapsprogrammet

021 - 39 94 14

monika.ohling@vasteras.se

Skolkurator

Caroline Andersson

Barn- och fritid, Humanistiska, Språkintroduktion

021 - 39 94 07

caroline.andersson@vasteras.se

Skolkurator

Joakim Andersson

Naturvetenskapsprogrammet, Wegas

021 - 39 91 35

joakim.andersson@vasteras.se