Länk till Vklass

Kontakta oss

Vet du inte vem du ska kontakta?

Om du redan har barn på vår skola når du all personal på skolan via Vklass.


Skolans expedition: 021 - 39 38 93

Postadress: Persboskolan, Karl IX:s väg 3-7, Skultuna

Ansvariga chefer för Persboskolan: Biträdande rektor 4-6 Gun Axelsson eller biträdande rektor 7-9 Linda Gustafsson

Ansvarig chef för hela Skultuna Utbildningsenhet: Rektor/enhetschef Carina Sandström

Specifika kontakter

Rektor/enhetschef

Carina Sandström

021-39 38 03

carina.sandstrom@vasteras.se

Biträdande rektor 4-6

Gun Axelsson

021-39 38 92

gun.ingeborg.axelsson@vasteras.se

Biträdande rektor 7-9

Linda Gustafsson

021-39 38 72

linda.gustafsson@vasteras.se

Administratör/ Expedition

Jennie Blömeke Jonsson

021-39 38 93

jennie.blomeke.jonsson@vasteras.se

Skolsköterska

Kristin Stenke

021-39 38 94

kristin.stenke@vasteras.se

Kurator

Lisa Engström

021-39 39 22

lisa.engstrom@vasteras.se

Vaktmästare

Roger Åkerlund

021-39 38 47

nils.roger.akerlund@vasteras.se

Studie- och Yrkesvägledare

Anna Roth

021-39 38 02

anna.roth@vasteras.se

Specialpedagog

Linda Söderlund

021-39 02 74

linda.soderlund@vasteras.se

Speciallärare åk 4-6

Veronica Johansson

021-39 66 33

veronica2.johansson@vasteras.se

Speciallärare åk 7-9

Theres Karlsson

021-39 05 25

theres.karlsson@vasteras.se