Länk till Vklass

Tack alla besökare!


Vi har haft öppet hus som var mycket populärt, med många besökare.

Våra besökare kom från Västerås, Köping, Sala, Eskilstuna, Strängnäs, Uppsala och Örebro.

Besökarna träffade våra utbildningsledare och studerande som berättade om yrkeshögskoleprogrammen. Besökarna fick ta del av information om utbildningarna, kursinnehåll och vilka yrken utbildningarna leder till. Vi berättade vilka möjligheter våra studerande har att knyta kontakter för framtiden under utbildningen genom LIA (lärande i arbete) och skolans samarbete med olika företag.

Tack till våra studerande som hjälpte till att svara på besökarnas frågor!

Vill du veta mer om oss?

Se våra olika utbildningar

Läs om vad våra studerande tycker om utbildningarna

Läs gärna mer om oss i vår broschyr (interaktiv pdf)

Foto 2 öppet hus 2023